Rozwiązania transportowe

Zwiększenie rentowności i usprawnienie pracy na placu budowy.

Budownictwo

5min
Renault Trucks K earthmoving truck

Na placach budów wymagane są solidne i wydajne pojazdy o dużej ładowności oraz komfortowe i bezpieczne środowisko pracy dla kierowców. Renault Trucks wspiera Cię w wyborze pojazdów budowlanych i usług towarzyszących, dostosowanych do Twojej działalności.

Zwiększ wartość obrotów wykonywanych przez pojazdy do robót ziemnych

Transport piasku, ziemi lub skał to pierwszy krok na placu budowy. Aby było to opłacalne, duże ilości muszą być przewożone w jak najkrótszym czasie. Renault Trucks C i K są pojazdami budowlanymi, które są w stanie przejechać przez plac budowy z dużym obciążeniem, zachowując jednocześnie wysokie osiągi poza normalnymi drogami.

Jeżeli często pracujesz w szczególnie trudnych warunkach, warto wybrać wersję XTREM Renault Trucks K. Ładowność jest zwiększona do 34 ton, a całkowita ładowność wynosi 100 ton dla podwozia 6x4 i do 120 ton dla ciągnika 6x4. Renault Trucks C i K mogą przewozić ładunek o masie 13 ton na każdej z tylnych osi.

Renault Trucks Master może być również odpowiedni dla bardziej lokalnych miejsc.

Maksymalizacja ilości kursów wykonywanych przez ciężarówki budowlane

Nasze pojazdy przechodzą w fazie projektowania intensywne testy, aby zapewnić nieskazitelną wytrzymałość podczas pracy na placu budowy. Duży prześwit oraz duży kąt natarcia, zapewniają wysokie właściwości trakcyjne w terenie oraz chronią przed ewentualnymi uszczodzeniami podwozia. 

° Renault Trucks C i K mogą pochwalić się najlepszym kątem natarcia na rynku, a model K ma prześwit pod osią 38 cm i 51 cm pod zbiornikiem.

Dla każdego pojazdu, podłużnice podwozia mogą być wzmocnione w różnych miejscach, w zależności od nadwozia, aby zagwarantować wytrzymałość konstrukcji. Aby zapobiec zapychaniu się silnika, Renault Trucks K jest wyposażony w cyklonowy filtr wstępny powietrza, zapobiegający przedostawaniu się pyłu.

Wszelkie problemy z załadunkiem lub pojazdem na placu budowy mogą prowadzić do straty czasu i zmniejszenia wydajności pracy. Aby ograniczyć to ryzyko i zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy, kabina ciężarówki charakteryzuje się doskonałą widocznością. Kierowcy mogą również łatwo obserwować ładunek dzięki bocznemu stopniowi oraz poręcznemu uchwytowi na dachu.

Renault Trucks C

Renault Trucks C i K są wyposażone w kilka systemów wspomagających jazdę, aby pomóc kierowcy na placu budowy:

  • Ręczny pedał gazu do sterowania pojazdem na niestabilnym podłożu
  • Wspomaganie ruszania pod górę
  • Elektryczny i automatyczny hamulec postojowy
  • Automatyczna skrzynia biegów Optidriver z trybem terenowym, ułatwiającym zmianę biegów podczas jazdy po placu budowy
  • Tryb Xtended z bardzo wolnym biegiem do jazdy po placach budowy z dużym obciążeniem
  • Mechanizm różnicowy blokowany za pomocą przełącznika obrotowego dla łatwiejszego dostępu
  • Optibrake, najmocniejszy hamulec silnikowy na rynku.

Pojazdy Renault Trucks doskonale sprawdzają się zarówno na placu budowy, jak i w terenie. Ich mocne silniki i właściwości jezdne zapewniają wysoką wydajność podczas przejazdu, a jednocześnie pozwalają uniknąć nadmiernego zużycia paliwa, co zwiększa Twoją rentowność.

Renault Trucks C

Wybierz ciężarówkę budowlaną z nadwoziem, które jest łatwe do zbudowania

Nasze pojazdy zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić producentom zabudów szybki i łatwy montaż nadwozi.  Możesz wybrać rozstaw osi odpowiedni dla Twojej zabudowy. Oferujemy również liczne rozwiązania, które ułatwiają producentom zabudów montaż zabudowy i wyposażenia.  

Podwozia pojazdów są również dostosowane do montażu wyposażenia, prowadzenia przewodów elektrycznych lub połączenia zabudowy ze sterownikami na tablicy rozdzielczej pojazdu. 

Architektura podwozia umożliwia dodanie różnych elementów wyposażenia zgodnie z wybraną zabudową. Konfiguracje podwozia wykonujemy w ścisłej współpracy z producentami nadwozi, aby ułatwić im pracę i skrócić czas dostawy Twojego pojazdu.

Renault Trucks C
 
Renault Trucks C

Sprawdź, jak wykorzystywana jest Twoja flota i zredukuj zużycie paliwa.

Jak zapewne zauważyłeś, zużycie paliwa na budowach może dość szybko wzrosnąć. W większości przypadków jest to spowodowane brakiem optymalizacji użytkowania pojazdów. Wybierając Optifleet, rozwiązanie do zarządzania flotą opracowane przez Renault Trucks, możesz mieć szczegółowy wgląd w zużycie paliwa w Twoich pojazdach i zrozumieć czynniki, które się do niego przyczyniają. Wysokie zużycie może być spowodowane stylem jazdy, nadmierną pracą silnika na biegu jałowym lub wysokim poborem mocy. Optifleet ostrzega Cię również, gdy przekroczysz ustawiony próg zużycia paliwa. Moduł EcoScore identyfikuje obszary, w których Twoi kierowcy mogą poprawić swoją jazdę i oferuje specjalny program dedykowany działaniom na placu budowy.

Renault Trucks C

Obniżenie kosztów obsługi

Podczas robót ziemnych wytrzymałość i odporność pojazdów i ich części jest wystawiona na ciężką próbę. Aby uniknąć nadmiernych kosztów i zaplanować obsługę techniczną pojazdu, Renault Trucks oferuje różne zindywidualizowane pakiety przeglądów. Plany te są przejrzyste, szybkie w realizacji i nie wymagają długoterminowych zobowiązań. Fakturowanie i czas trwania usług są również ustalane z góry. Wszystkie czynności obsługowe są wykonywane w naszych warsztatach, przez specjalistów przeszkolonych w zakresie technologii i produktów stosowanych przez Renault Trucks. Używamy wyłącznie oryginalnych części, aby zagwarantować jakość i trwałość Twoich pojazdów.

W celu obniżenia kosztów, w przypadku konieczności wymiany zużytej lub uszkodzonej części, Renault Trucks oferuje również standardową usługę wymiany. Zamiast stosowania części fabrycznie nowych, odnawiamy i regenerujemy części zgodnie z rygorystyczną procedurą przemysłową i sprawdzamy każdy element przed wprowadzeniem do obrotu. Jakość i osiągi regenerowanej części spełniają te same wymagania, które obowiązują dla nowych części, a ponadto są objęte dwuletnią gwarancją. Ponad 2.000 części kwalifikuje się do tej usługi, która jest bardziej opłacalna niż nowe części, więc możesz zaoszczędzić pieniądze bez utraty jakości.

Dostosuj swój plan finansowy do typu Twojej działalności

Aby ułatwić Ci finansowanie pojazdów, Renault Trucks oferuje różne rozwiązania idealnie dopasowane do Twojej działalności w zakresie robót ziemnych. Nasze formuły uwzględniają czas budowy i specyfikę działalności. Wiemy na przykład, że roczne przebiegi w branży budowlanej są zazwyczaj dość niskie, dlatego dostosowujemy okres finansowania, aby zoptymalizować koszty eksploatacji. Twój doradca będzie Cię wspierał na każdym kroku przy wyborze najlepszego rozwiązania.

Zapytaj o ofertę pojazdów z gamy C lub K! Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off