Informacje prasowe
rss


02.03.2017

Konkurs RTEC 2017

konkurs mechaników Renaut Trucks

KONKURS RTEC 2017 – FINAŁ Z UDZIAŁEM 24 ZESPOŁÓW Z CAŁEGO ŚWIATA

Dobiegł końca pierwszy etap tegorocznego konkursu mechaników Renault Trucks, RTEC. Wzięło w nim udział 5285 osób z 49 krajów, które rywalizowały ze sobą rozwiązując testy teoretyczne. W rezultacie, 24 zespoły zakwalifikowały się do ogólnoświatowego finału, który odbędzie się 17 maja br. w miejscu, gdzie najmocniej bije serce Renault Trucks, w Lyonie.

Niedawno dobiegła końca faza eliminacyjna konkursu RTEC 2017 (Road To Excellence Championship), w wyniku której 24 zespoły z 20 krajów zakwalifikowały się do ogólnoświatowego finału, który zostanie rozegrany 17 maja 2017 r. w Lyonie. W ten sposób wyłoniony zostanie najlepszy zespół serwisowy Renault Trucks. Uczestnicy finału pochodzą z krajów, takich jak: Francja, Algieria, Turcja, Ghana, Dania, Szwajcaria, Oman, Hiszpania, Belgia, Rosja, Niemcy, Polska, Ukraina, Włochy, Portugalia, Izrael, Austria, Bułgaria, Słowenia i Wielka Brytania.

Na finale międzynarodowym RTEC Polskę będzie reprezentować ekipa Eurocomplex Trucks Kraków, w skład której wchodzą: Piotr Szewczyk (Team Leader), Dariusz Trzupek, Jerzy Kupiec, Tomasz Pauliczek.

Zespoły finalistów, liczące maksymalnie czterech członków, zmierzą się ze sobą w sześciu sprawdzianach praktycznych, zorganizowanych w centrum szkoleniowym Renault Trucks. Zadania będą odzwierciedlały rzeczywiste problemy, z jakimi spotykają się mechanicy podczas swojej codziennej pracy. Ich charakter i zakres i obejmie wszystkie etapy obsługi serwisowej pojazdu. Jednym z wyzwań będzie więc efektywny podział pracy w ramach zespołów, zależnie od umiejętności ich członków.

W tym roku, poza głównym konkursem, Renault Trucks organizuje również specjalną jego edycję, o nazwie RTEC Junior, przeznaczoną dla uczniów. Firma zaprosiła 21 uczniów ostatniej klasy technikum mechanicznego Les Catalins w Montélimar (Drôme) do rozwiązania

 

testu teoretycznego, obejmującego zagadnienia z zakresu pojazdów użytkowych i części zamiennych. W nagrodę, dwa najlepsze zespoły dostaną szansę wzięcia udziału w międzynarodowym finale w Lyonie. Renault Trucks organizuje RTEC Junior w celu promowania ścieżek kariery w przemyśle samochodowym oraz wyszukiwania utalentowanych osób.

Informacje o Renault Trucks

Czerpiąc z ponad stuletniego dziedzictwa francuskich producentów samochodów ciężarowych, Renault Trucks dostarcza profesjonalnym przewoźnikom szeroką gamę usług i pojazdów (o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,8 do 120 t), dostosowanych do specyfiki lokalnego i regionalnego transportu dystrybucyjnego, transportu budowlanego oraz długodystansowego. Pojazdy Renault Trucks charakteryzują się wytrzymałością, niezawodnością i niskim zużyciem paliwa, zapewniając dużą wydajność i niskie koszty eksploatacji. Swoje pojazdy i usługi serwisowe Renault Trucks oferuje za pośrednictwem sieci sprzedaży, obejmującej ponad 1500 punktów serwisowych. Projektowanie, montaż końcowy, a także produkcja większości podzespołów Renault Trucks odbywa się we Francji.

Renault Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i usługowe. Grupa Volvo, zatrudniająca około 95 000 pracowników, posiada fabryki w 18 krajach, a swoje produkty sprzedaje na ponad 190 rynkach. W 2016 r. wartość sprzedaży zrealizowanej przez Grupę Volvo wyniosła blisko 302 miliardy koron (31,9 miliardów euro). Grupa Volvo jest spółką publiczną z siedzibą w Goeteborgu, w Szwecji. Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq Stockholm.