Raport

Jak sfinansować elektryczną ciężarówkę?

Elektromobilność

4min
7 KEY POINTS TO CONSIDER WHEN SWITCHING TO ELECTRIC TRUCKS

IIle kosztuje elektryczny samochód ciężarowy? Czy nie jest zbyt drogi? Renault Trucks odpowiada na spojrzał na sprawę z każdej strony.    

 

Jak kupić i sfinansować mój pojazd elektryczny?

Kompletna ciężarówka (ciężarówka + akumulatory) Kup i stań się właścicielem Ze standardowym kredytem ratalnym
A Weź w leasing i używaj W przypadku leasingu finansowego możesz po zakończeniu umowy stać się właścicielem pojazdu lub go zwrócić
B   W przypadku leasingu operacyjnego: po zakończeniu umowy zwracasz pojazd
Kompletny samochód ciężarowy (samochód ciężarowy + akumulatory)
Kup i stań się właścicielem Weź w leasing i używaj
Z ratą standardową W przypadku leasingu finansowego, po zakończeniu umowy możesz stać się właścicielem pojazdu lub go zwrócić. W przypadku leasingu operacyjnego zwracasz pojazd na koniec umowy.

 

#SWITCHTOELECTRIC

Wiemy, że jedną z barier dla naszych klientów, aby "przestawić się na elektryczność" jest cena samochodu ciężarowego i wpływ na ich ogólny model biznesowy. Rozumiemy, że musimy ich wesprzeć rozwiązaniami finansowymi, dostosowanymi do ich potrzeb. Aby ułatwić klientom przejście na zasilanie energią elektryczną, Renault Trucks Financial Services proponuje różne opcje finansowania i ważne jest, aby omówić je na bardzo wczesnym etapie procesu zakupu. Rozwiązania finansowe mogą się różnić w zależności od kraju, w zależności od lokalnych zasad i przepisów. Głównie jednak dostępne są trzy oferty, w zależności od specyficznych potrzeb i przeznaczenia klienta:

  • Standardowy kredyt ratalny: Klient jest właścicielem pojazdu elektrycznego na koniec okresu umowy.
  • Leasing finansowy: Klient decyduje się na leasing swojego pojazdu elektrycznego i na koniec okresu umowy może zdecydować się na zwrot pojazdu lub jego zakup w zamian za zapłatę wartości rezydualnej.
  • Leasing operacyjny: Klient decyduje się na leasing swojego pojazdu elektrycznego, a na koniec okresu umowy  po prostu go zwraca.

Koszt pojazdu elektrycznego musi być rozpatrywany całościowo, ponieważ należy brać pod uwagę całkowity koszt posiadania, a nie koszt zakupu. Jest on bardzo ekonomiczny w eksploatacji: wymaga niewielu czynności obsługowych, a koszty zużycia paliwa są bardzo niskie. W wielu krajach istnieją również dotacje państwowe lub ulgi podatkowe, takie jak dodatkowa amortyzacja, które powinny być brane pod uwagę.

Renault Trucks Master ZE E-Mobility