Informacje prasowe
rss


26.03.2015

COCA-COLA BELGIUM ODBIERA SWÓJ SETNY POJAZD RENAULT TRUCKS

Coca-Cola Enterprises Belgium wprowadziła do eksploatacji swój setny pojazd Renault Trucks. Jednocześnie jest to dziesiąty egzemplarz Renault Trucks T we flocie firmy. Należące do uhonorowanej tytułem Samochodu Ciężarowego Roku 2015 gamy T, podwozie samochodu ciężarowego 6x2 o DMC 26 t – bo o nim mowa – będzie wykorzystywane w regionalnym transporcie dystrybucyjnym.

Coca-Cola Enterprises jest jednym z największych dystrybutorów produktów Coca-Cola Company. Od 2008 r. Coca-Cola dostarcza swoje produkty z wykorzystaniem pojazdów dystrybucyjnych Renault Trucks – przede wszystkim do supermarketów, szkół i szpitali. Początkowo wykorzystywano pojazdy z typoszeregu Premium. Obecnie firma użytkuje podwozia samochodu ciężarowego RENAULT TRUCKS T o DMC 26 ton, wyposażone w zautomatyzowaną skrzynię biegów Optidriver i silnik DTI11 380 KM Euro 6. – Dzięki temu oszczędnemu silnikowi jeszcze bardziej zmniejszyliśmy naszą emisję CO2 – zapewnia Pascal Libens, menedżer ds. logistyki w Coca-Cola Enterprises Belgium. – O wyborze pojazdów przesądził także ich korzystny stosunek możliwości do ceny oraz poziom obsługi serwisowej Renault Trucks, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Zależy nam na budowaniu długofalowych relacji z naszym dostawcą.

 

Renault Trucks T, wybrane w wrześniu Samochodem Ciężarowym Roku 2015, zostało opracowanie nie tylko z myślą o transporcie długodystansowym. Konfiguracja 6x2 z kabiną dzienną doskonale sprawdza się także w transporcie dystrybucyjnym, wymagającym pojazdu o dużej ładowności. Wybierając Renault Trucks T 380, Coca-Cola Enterprises Belgium po raz kolejny zademonstrowała swoje zaufanie do tej francuskiej marki. Jubileuszowy, setny pojazd otrzymał specjalną tablicę rejestracyjną „Coca-Cola” w firmowym czerwonym kolorze.

 

Więcej informacji:

Katarzyna Pawluś-Lech
Marketing i PR Renault Trucks Polska
+48 601 337 915

 

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com