Aktualności


27.10.2014

Renault Trucks T Optifuel

Model Renault Trucks T jest od teraz dostępny w wersji Optifuel

Renault Trucks T OPTIFUEL: KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE DO ZMNIEJSZENIA ZUŻYCIA PALIWA

Renault Trucks T jest od tej pory dostępny w wersji Optifuel. Z kompleksowym podejściem mającym na celu zmniejszenie zużycia paliwa już od pierwszego kilometra, które łączy zalety Renault Trucks T, wyposażenia poprawiającego właściwości aerodynamiczne, inteligentne technologie i dedykowane usługi.

Ponieważ koszt paliwa jest jedną z najważniejszych pozycji w wydatkach firm transportowych, firma Renault Trucks już na etapie projektowania gamy T uznała zmniejszenie zużycia paliwa za jeden z głównych celów. Wyjątkowy design kabiny i każdy element układu napędowego zaprojektowano w sposób sprzyjający oszczędzaniu paliwa i sprawiający, że ten pojazd staje się prawdziwym centrum zysku.

Jako pionier w dziedzinie zmniejszania zużycia paliwa, firma Renault Trucks kontynuuje program rozpoczęty w 2009 roku wspólnie z Renault Premium Optifuel i wprowadza serię Renault Trucks T Optifuel, która łączy pojazd wyposażony w najnowsze technologie z ofertą dedykowanych usług. Dzięki kompleksowej ofercie Renault Trucks T Optifuel, przewoźnik osiąga oszczędności na paliwie przez cały okres eksploatacji pojazdu już od pierwszego kilometra.

Efektywność w sferze zużycia paliwa zależy przede wszystkim od prawidłowej konfiguracji pojazdu. Model Renault Trucks T Optifuel dostępny w dwóch wersjach silnika DTI 11 430 KM i DTI 11 460 KM, wyposażono w standardzie we wszystkie elementy aerodynamiczne umożliwiające maksymalne zmniejszenie oporu powietrza:

  • spoilery dachowe i owiewki boczne
  • owiewki wbudowane w reflektory
  • przedłużenia drzwi
  • osłony boczne


Wyposażono go również w standardzie w inteligentne technologie dostępne w pakiecie Fuel eco:

  • blokada trybu power
  • tempomat Eco z trybem kontrolowanego wybiegu Optiroll
  • odłączana sprężarka powietrza
  • pompa układu kierowniczego o zmiennym natężeniu przepływu
  • automatyczne wyłączanie silnika


Domyślnie pojazd konfigurowano z ograniczeniem prędkości do 85 km/h.

Aby zoptymalizować masę, Renault Trucks T Optifuel ma wiele elementów wyprodukowanych z aluminium (zbiorniki powietrza, zbiorniki paliwa, obręcze kół, wspornik DFR, wspornik modułu układu hamulcowego przyczepy-). Pojazd wyposażono również w opony o małym oporze toczenia.